Call-центр ☏ ‎(044) 597 87 77

ПРИЙОМ ТА ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ

ПН: 10:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ВТ:10:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СР:10:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ЧТ:10:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ПТ:10:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СБ:Вихідний
НД:Вихідний
  • Головна

У Центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс» підлітки можуть швидко та в комфортних умовах оформити ID картку для подачі документів на ЗНО

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

   Третього лютого розпочнеться реєстрація школярів для участі  у зовнішньому незалежному оцінюванні. Паспорт нового зразка є обов’язковою умовою для його проходження.  Лише у «Паспортних сервісах» по всій Україні  щомісяця оформляють понад п’ять тисяч електронних паспортів. Однак бажаючих отримати пластиковий документ щодня більшає, тому фахівці радять батькам не зволікати з оформлення  ID картки дітям, яким виповнилося чотирнадцять  років.

   З початку 2016 року відбулися кардинальні зміни в системі паспортизації населення. На два роки зменшився вік, з якого видають документи що посвідчують особу. Була змінена й форма самого документа. Тепер він містить електронний чип, що унеможливлює його підробку.  Згідно з чинним законодавством юнаки й дівчата, що досягли 14-річного віку, зобов’язані отримати паспорт громадянина України. Оформити ID картку слід не пізніше, як  в місячний термін після досягнення підлітком цього віку.  

   Для того щоб оформити ID картку громадянину який досяг 14 - річного віку необхідно подати документи за місцем реєстрації до Державної міграційної служби України або ж до «Паспортного сервісу» ДП «Документ».  Для цього необхідно надати наступний перелік документів : у разі якщо дитина народилась на території  України, а також бать є громадянами України, потрібно надати свідоцтво про народження , паспорт одного з батьків , Додаток 13 що підвередить місце реєстрації.  У разі якщо місце реєстрації дитини не зареєстровано, документи подаються за фактичним місцем проживання.

   Фахівці наголошують - для того щоб подати документи  для виготовлення паспорта особа звертається особисто як на подачу  так і на отримання документа .

   Проте інколи існують певні форс-мажори, на які обов’язково потрібно звернути увагу батькам.

   У разі якщо батьки дитини є  іноземцями, на оформлення ID картки додатково подається довідка про реєстрацію особи громадянином України . В такому випадку замість внутрішніх паспортів батьків подається посвідка  на постійне або тимчасове проживання на території  України. У випадку якщо дитина народилась за кордоном , тобто свідоцтво про народження видане іноземною державою , свідоцтво про народження перекладається на українську мову та нотаріально завіряється.

   Чотирнадцятирічні підлітки - вже достатньо самостійні люди, саме тому держава вирішила саме з цього віку видавати паспорти. Увесь процес оформлення не складний тим паче, що поруч завжди високо кваліфіковані співробітники центру: як під час оформлення, так і при видачі ID-картки. Оформлення пакету документів відбувається у кабінці, в якій відразу підлітка сфотографують та знімуть біометричні данні.

   Фахівці наголошують, що для дев’ятикласників  своєчасне отримання електронного паспорта є необхідним, оскільки його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання. Міністерство освіти і науки акцентувало, що свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу. Подавати свідоцтво про народження можуть лише мешканці окупованих територій. Іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого посвідчення особи. Люди, які перебувають під захистом нашої країни – копію довідки про звернення за захистом в Україні.

   У випадку викрадення внутрішнього паспорта потрібно якнайшвидше звернутися до поліції та написати заяву про втрату документа. Правоохоронні органи видають довідку, в якій вказано, що паспорт викрадено. Також вказується серія та номер електронного паспорта. З цим документом слід йти до приймальної комісії.

   Зазначимо, що біометричний закордонний паспорт та ID картка не є взаємозамінними документами. Закордонний паспорт підтверджує особу для прикордонної служби при перетині кордону. На території України ідентифікує особу лише внутрішній паспорт.

   Замовити першу ID картку можна лише безпосередньо за місцем реєстрації, проте географія оформлення електронного паспорту в столичних Центрах обслуговування громадян дещо розширилась.

   У «Паспортному сервісі» розташованому на площі Перемоги, 3 у ТЦ «Україна» можуть подати свої документи на оформлення паспорта громадянина України особи, які мають зареєстроване місце проживання виключно  на території Голосіївського, Шевченківського, Святошинського, Печерського чи Солом'янського району міста Київ або Києво-Святошинського району та міст Ірпінь, Ворзель, Гостомель, Буча, Коцюбинське Київської області.

   У «Паспортний сервіс» що розташований на проспекті М. Бажана 1-Е можуть оформити ID картку особи, які зареєстровані в Дарницькому , Дніпровському та Голосіївському районах міста Київ. А також особи, які зареєстровані  в місті Бровари та Броварському районі , в місті Борисполі та Бориспільському районі, в місті Обухові та Обухівському районі .

    У «Паспортному сервісі» розташованому в ТРЦ «Городок» ( пр.Степана Бендери, 23) можуть оформити ID картку не лише зареєстровані жителі Оболонського, Деснянського та Подільського районів, а й громадяни зареєстровані в Голосіївському, Печерському та   Дніпровському районів столиці.  Також на оформлення можуть прийти жителі Вишгорода та його районів.

   У Центрі обслуговування громадян, що розташований в документ – сервіс «ГОТОВО!»  ( вул. Г.Алмазова,11) оформити ID картку  можуть особи, які мають зареєстроване місце проживання виключно  на території міста Київ або Обухівського чи Києво-Святошинського району Київської області.

 

Просимо школярів не зволікати й поспішати на оформлення ID паспорта до Центрів обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

Додаткова інформація

У Центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс» підлітки можуть швидко та в комфортних умовах оформити ID картку для подачі документів на ЗНО: 3.5/5 - 2 відгуки

Gorodok galary

© 2020 ДП "Документ"

Політика конфіденційності